Hieny marketingu wielopoziomowego

Hieny marketingu wielopoziomowegoDookoła spotykam ludzi małostkowych nieczerpiących radości z tego, co robią.

Nic ich nie cieszy wchodzą do biznesu zwabieni szybkim i łatwym zyskiem jedyne, co osiągają to rozczarowanie.

Nie maja pojęcia, co znaczy budowa własnego biznesu, nigdy nie, czuli tej radości z tworzenia czegoś nowego. Biznes jest jak roślina, która musimy pielęgnować odpowiednio nawozić dać jej serce czas i zaangażowanie.

Trudno mieć pretensję do tych osób, co nigdy tego nie czuły, że są częścią czegoś wielkiego, że cos tworzą.

Zwabieni przez nieuczciwe osoby, które szybko chcą się wzbogacić obietnicą łatwych pieniędzy wpadają w rozczarowanie.   Że lider w marketingu sieciowym zostawił ich samych, że czują się oszukani, bo mieli bez wysiłku zarabiać duże pieniądze.

Zapominają o jednym fakcie sami tego lidera wybrali zwabił ich obietnicą szybkich zysków bez wysiłku ich lider jest tak samo jak oni ukierunkowany na szybki i bez wysiłkowy zysk.

Nie obwiniajcie lidera za wasze porażki i brak sukcesów to wszystko jest spowodowane waszymi decyzjami. To wy wybraliście lidera, który ma wam przewodzić.

Przed przystąpieniem do marketingu wielopoziomowego zapoznaj się z ta lekturą” 45-sekundowa prezentacja, która odmieni twoje życie – Don Failla” również z tytułem  „Szkoła biznesu dla ludzi, którzy lubią pomagać innym – Robert Kiyosaki”

Te dwie książki powinny ci z obrazować, czym jest Marketing wielopoziomowy. Że może być twoja szansą na zbudowanie biznesu i nie wymaga wkładu dużych pieniędzy wystarczy, że włożysz zaangażowanie w to, co chcesz osiągnąć i odniesiesz sukces.

Rola Lidera w marketingu wielopoziomowym jest bezcenna i powinieneś wybrać go świadomie. To nie, kto inny jak lider musi pokazać tobie, co to znaczy być liderem i jak tego dokonać jak pracować z ludźmi w twojej strukturze. Jak im przewodzić i mobilizować do pracy. Jak sprawić by mieli marzenia wizję cele oraz pasje i potrafili zachęcić je do wspólnej pracy nad wspólnym celem pomocy innym by osiągnęli sukces.

Marketing wielopoziomowy jest wspaniałym biznesem wystarczy, że pomożesz dwóm osobą zrobić to samo, co ty i tym osobą, co oni zaproszą do biznesu pomożesz zrobić to samo i tak do 3-4 poziomu w twojej strukturze i już nic nie zatrzyma tego procesu. Wystarczy, że pokażesz ludziom jak być liderem pomożesz im się stać liderem i nauczysz ich pomagania innym a osiągniesz sukces.

Nie uda ci się tego dokonać, gdy będziesz nastawiony na szybki i łatwy zysk. Działając w ten sposób nie zbudujesz solidnego i stabilnego biznesu.

Zadaj sobie pytanie, co chcę osiągnąć szybki łatwy zysk naciągając grupkę ludzi, których nigdy więcej nie spotkam. A może chcesz zbudować biznes wraz z ludźmi, z którymi osiągniesz wspólny sukces, którzy będą ci wdzięczni za to, że zaprosiłeś ich do tego biznesu.

Ja wybrałem ten drugi wariant tym bardziej, że już prowadziłem biznes i bardzo ubolewałem z powodu małej ilości ludzi z pasja, które mogłyby mi pomóc uskrzydlić ten biznes.

Zamian tego trafiały mi się istne hieny myślące ze jak przeturlają się od 8 do 16 to okażą się najbardziej bystre i cwane na ziemi. Liczyły na szybką i lekką kasę.  Myśleli ze mnie okradają wykonywali swoja pracę nie starannie i mianowali się specjalistami.

A tak naprawdę to okradali siebie samych, gdyż w wyniku tego, że nie byli w stanie zarobić nawet na własne pensje tracili pracę byli zmuszeni szukać nowej i w kolejnym zakładzie pracy powtarzali cały cykl.

Więc kim chcesz być pasożytem, który musi, co dwa miesiące szukać nowej pracy?

Czy osobą z pasją, która ma duży wkład w osiągnięcie swojego sukcesu, która odnosi sukcesy, z która chcą współpracować inni, na której można polegać?

Kim chcesz być?

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.
 • Bardzo dobrze napisane.

  Nie zbudujesz biznesu bez solidnych podstaw 🙂 A podstawą w biznesie są ludzie, a nie cyferki i statystyki.

  Wchodząc do biznesu opartego o budowanie struktury najpierw w pełni świadomie wybierz lidera, a potem zrób wszystko, abyś Ty również stał się liderem 🙂

 • Łukaszu, zgadzam się z Tobą, jeśli chodzi o budowanie swojego biznesu. Cierpliwość wymagana jest w każdym biznesie. Jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do pracy etatowej, to czasami ciężko jest nam przestawić swój umysł na fakt iż musimy pracować nie widząc natychmiastowych zysków. W żadnym biznesie nic się nie dzieje natychmiast. Tak jak piszesz trzeba go podlewać i pielęgnować, aby zacząć zbierać owoce z zasianych nasion. Jeżeli ktoś obiecuje natychmiastowe zyski i złote góry, to niestety nie zbuduje długotrwałych relacji, a ludzie szybko się zrażą skuszeni złotymi obietnicami. Relacje są bardzo ważne w każdym biznesie, nie tylko w mlm.

 • Ewa

  Wszystko pięknie , ale trudno znaleźć lidera . Ja już miałam przygodę z jednym , który obiecywał złote góry , a potem się wypiął.

  • Malec Łukasz

   Ale o tym właśnie napisałem kim chcesz być w biznesie osoba nastawioną na szybki i krótko trwały zysk kosztem oszukanych ludzi? z którą nikt nie chce współpracować?
   czy osoba z która chcą pracować wszyscy?

   Jeśli powody dla których przystępujesz do jakiegokolwiek biznesu na starcie są na zero zaangażowania i łatwy zysk to daleko nie zajdziesz.
   Musimy pamiętać że lider za nas pracował nie będzie, za to będzie służył swoją wiedzą pomocą i doświadczeniem.

 • Choroba, jaką niewątpliwie są oszuści, niestety dotyka każdą dziedzinę życia. Ich uzupełnieniem są oszołomy, którzy wierzą w tą szybką kasę.
  MLM jest jak Media Markt. Nie dla idiotów 🙂

  • Malec Łukasz

   Miałem dość tego co obserwuję do o koła mnie. Wszędzie ludzie zwabieni szybkimi pieniędzmi bez wysiłku przez ludzi krótkowzrocznych. Hien chcących się szybko dorobić często na ludziach szukających ostatniej deski ratunku.Między innymi webinar jaki miałem okazje ostatnio poprowadzić miał ukazać inną stronę tego co robię a mianowicie pasje i radość z tworzenia czegoś nowego i współpracy z kimś by razem na siebie pozytywnie oddziaływać oto link do webinaru http://maleclukasz.pl/kazdy-moze-zaczac-od-zera-osiagnac-zadowalajace-efekty-webinar/

 • Wybór odpowiedniego lider jest rzeczą świętą …
  Często zdażają się sytuacje, kiedy wybiramy lidera nie zwracamy uwagi na to co jest konieczne.
  Bardzo ważne jest to, aby poznać lidera od strony jego specjalizacji, dowiedzieć się co nam da i jaką wiedzą się podzieli i czy kontakt z liderem będzie stały.. Jednak wiele osób stosuje tani chwyt w którym obiecują złote góry, i dzieje się to w tym momencie kiedy lider ich wystawił lub sam nie ma pojęcia o tego typu biznesie. I zaczyna się wędrówka na własną rękę. No dobera, wiem że muszę sponsorować…

  Tak więc takie hieny zaczynają wymyślać scenariusze które sprawią że zaczną pozyskiwać nowe osoby. Wiele obietnic i przysięganie wysokich zarobków sprawia że setki osób daje się nabrać. Bo w końcu każdy by chciał wygodnie siedzieć w fotelu i patrzeć jak konto w banku rośnie , czyż nie prawdaż ?…

  Taki cytat na zakończenie dla osób które nie wiedzą jak należy budować ten biznes…

  „Jeżeli chcesz gdzieś dojść, znajdź kogoś kto już tam doszedł. I podążaj jego śladem, jak uczeń abyś mógł stać się liderem. „

  • Malec Łukasz

   moim zdaniem liderem nie zawsze musi być osoba co osiągnęła wielki sukces. zazwyczaj do takich liderów przyklejają się hieny chcące ślizgać się na ich autorytecie. Liderem powinna zostać osoba co do której czujesz że mógł byś współpracować z nią na zasadach partnerskich a nie osoba o której sądzisz ze nigdy jej nie dogonisz. Lider powinien rozwijać się wraz z tobą powinien cie motywować a twój postęp powinien motywować jego do dalszego rozwoju. Ale jest to moja subtelna ocena nie koniecznie muszę mieć rację ale wiem z kim bym chciał współpracować.

   • I tu się z Tobą łukaszu zgadzam…
    Między liderem a jego uczniem, powinna być równowaga wymiany energii, tylko wtedy można wiele osiągnąć. Jednak jak wiemy o tym doskonale, wiele ludzi spogląda na bogactwo finansowe lidera, myśląc że on też taki się stanie.

    Więc szukając odpowiedniego lidera, trzeba zwracać uwagę na wiedzę której potrzebujemy, a nie jaki jest bogaty finansowo.

 • Świetny artykuł!! Właśnie to jest to co pokutuje w narodzie. Brak wytrwałości cierpliwości (a u mnie przecinków :)). Już, natychmiast, zakładam konto, bloga wchodzę w biznes – natychmiast mam kupić merola. Porażka. Kto kiedykolwiek prowadził biznes wie, że ocenianie go przed upływem pół roku to nieporozumienie. A i to wstępna ocena – bardziej prognoza. Dobra robota i pomysł na artykuł. Może niektórym otworzy oczy.

 • Malec Łukasz

  Bardzo dziękuje wszystkim za docenienie wpisu i pozostawienie komentarzy. Jest to bardzo budujące dla blogera na starcie 😉 . Bardzo dziękuję i zapraszam do odwiedzania mojego bloga 😉

 • Świetny artykuł. Poruszasz Łukaszu wiele cennych tematów. Dodałabym jeszcze temat mentalności zarówno lidera, jak i nowo zasponsorowanej osoby do biznesu.
  Poza nabywaniem nowych umiejętności i doświadczenia, te elementy są w miarę wymierne, konieczna jest jeszcze praca z naszymi nawykami, myślami, wyobrażeniami tego co mamy, a co możemy mieć, jeżeli tylko w ślad za decyzją, pójdą zmiany w nas samych.

  • Basiu bardzo dziękuje za dodanie komentarza. Najtrudniej jest zmienić samego siebie. Zazwyczaj chcemy zmieniać wszystko do o koła nas, nie mając pojęcia że jeśli my zaczniemy się zmieniać to wraz z nami będzie się zmieniał świat wokół nas.Ciesze się ze poruszyłaś ten temat „Dodałabym jeszcze temat mentalności zarówno lidera, jak i nowo za sponsorowanej osoby do biznesu.” te tematy wkrótce poruszę.

  • Malec Łukasz

   Witaj Basiu w Najnowszym artykule na moim blogu postarałem się poruszyć kwestię o której pisałaś w komentarzu oto link http://maleclukasz.pl/mentalnosc-lidera-oraz-nowo-za-sponsorowanej-osoby-biznesu/
   Mam nadzieje że udało mi się choć w małej części poruszyć trafnie temat.

   Pozdrawiam Łukasz

 • Pingback: Mentalność lidera, oraz nowo za sponsorowanej osoby do biznesu!!!!! - Malec Łukasz()