Zastanawiałeś się jak możesz odmienić swoje życie?

Twoje zycie moze wygladac tak

Twoje życie możne wyglądać tak

Jak się zabrać do przebudowy swojego życia?

Większość ludzi chcących kompletnie przebudować swoje dotychczasowe życie zabiera się do tego pytając się znajomych z pracy, ze swojego otoczenia, którzy często w ogóle nie maja o tym pojęcia a na dodatek maja większe problemy od nas samych.I tak samo zaczynając przebudowę nas samych  nie możemy działać na oślep, to tak jak  zaczynając przebudowę domu zacząć wyburzać przypadkowo wybranej ściany. Grozi to kompletną katastrofą.

 Każdą przebudowę czy to naszego życia czy domu powinniśmy zacząć  od poszukania odpowiednich specjalistów, którzy pomogą nam określić stan w jakim się znajdujemy (stan techniczny nieruchomości, potrzebujesz inspektora budowlanego). Gdzie ich szukać? Najprościej w Internecie ;).

W zależności od tego co chcesz osiągnąć szukasz fachowca z określonej dziedziny. Załóżmy  że chcesz zacząć od pracy nad samym sobą, nad samooceną i motywacją. Najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem  w pierwszej fazie będzie skorzystanie z porad psychologa (inspektor budowlany), poszukania darmowych nagrań na Yutube o tematyce motywacyjnej, darmowych e-booków albo zakup książki nawet w super markecie np. „Alchemik” Paulo Coelho.

 To dobry początek. Przeglądając sieć poszukaj jakiegoś trenera. Jest dużo blogów poświęconych tej tematyce, rozejrzyj się i zobacz kto ci najbardziej odpowiada. To będzie istny projektant pomagający tobie zaprojektować swoje nowe życie. Wraz z inspektorem pomogą ustalić pierwsze ściany, które można wyburzyć. Razem z tobą opracują odpowiednie techniki prac do wykonania. Mam dla ciebie wspaniałą wiadomość 🙂 Ekipę do wykonania prac zgodnie z harmonogramem już posiadasz. Ta ekipa to nie kto inny jak Ty.

I jak to bywa przy każdym remoncie będzie dużo kurzu, pyłu, hałasu i bałaganu. Ze względu na to, że to ty jesteś wykonawcą wszyscy domownicy będą mieli ci za złe, że w ogóle zapragnąłeś przebudowy bo zakłócasz ich dotychczasowe życie i nie przepuszczą okazji by ci wytknąć jakieś potknięcia. I mało ich obchodzi twoja wizja piękniejszego jutra.

Będziesz musiał bardzo rygorystycznie wykonywać zalecenia inspektora budowy i projektanta. Od tego zależeć będzie sukces całego przedsięwzięcia. Wszystkie napotkane problemy, w szczególności nie przewidziane jak najszybciej konsultuj z inspektorem (psychologiem) i przejrzyj materiały otrzymane od projektanta, jeśli to możliwe to razem z nim.

Albo może wyglądać tak http://www.freedigitalphotos.net/ "Modern House with car" by Archipoch

Albo może wyglądać tak
http://www.freedigitalphotos.net/ „Modern House with car” by Archipoch

Jeśli uwierzysz w siebie i podejmiesz tą trudna decyzje o przebudowie swojego życia to musisz konsekwentnie ją kontynuować. Wyobraź sobie co się stanie jak w połowie prac gdzie są tylko gruzy i zgliszcza prace zostaną przerwane.

Widok naprawdę przygnębiający. Czy chcesz by tak wyglądało twoje życie?

 Jest to proces trudny i skomplikowany ale często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nikt tego za ciebie nie zrobi ale wiele osób może ci w tym pomóc. A widok po tym jak przebrniesz przez te wszystkie etapy może naprawdę zapierać dech w piersiach. 🙂

Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym? Napisz co sadzisz o interpretacji jakiej użyłem? Przypadła ci do gustu a może masz inne zdanie na ten temat?

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.
 • Ciekawe porównanie. Przebudowa własnego życia, fajne to brzmi, ale wykonanie tego to już nie lada wyczyn. Mówię tak dlatego, gdyż wiem ze swego doświadczenia ze nie jest to takie proste. Tym bardziej, aby dokonać tego własnymi siłami. Potrzebne jest wsparcie czy to osób z zewnątrz (tak jak piszesz), czy też najbliższych. Bez wspierania i motywowania jest to bardzo trudne, chyba że doszliśmy do takiego punktu w naszym życiu w którym musimy je zmienić, gdyż do poprzedniego stanu nie mamy powrotu. Najczęściej dla mnie takimi „punktami” są wydarzenia które stawiają mnie w sytuacji że „muszę to zrobić”, zmienić to lub tamto. Od jakiegoś czasu zmieniam to swoje życie poprzez działanie wykonując je metodą „małych kroków” w zamierzonym kierunku. Czasami trwa to wolniej niż zamierzałem, ale myślę że dopracuję to do pożądanych efektów.

  • Malec Łukasz

   Im poważniejsza przebudowa naszego życia czy też domu tym trudniej ja przeprowadzić. W sumie każda czynność którą musimy wykonać czy chcesz się wspiąć na wierzchołek góry. Poczynając od przygotowań całą tę drogę aż po sam wierzchołek musisz podzielić na poszczególne etapy (technika małych kroków) nie możesz po prostu stanąć u podnóża góry i iść na jej szczyt musisz racjonalnie rozkładać siły. przebudowa domu tez musi zostać podzielona na mniejsze etapy. Tak samo jeśli chcesz zmienić swoje życie łatwiej będzie osiągnąć sukces jeśli podzielisz ten proces na mniejsze etapy. Będą one łatwiejsze do osiągnięcia a sukcesy pomogą ci nabrać pewności siebie.

 • Łukaszu ciekawy artykuł. Moim zdaniem ktoś, kto zaczął się właśnie zastanawiać nad przebudową swojego życia i chce to życie zmienić – już jest na dobrej drodze:) Wielu ludzi jest nieszczęśliwych – ale o takiej przemianie NIE MYŚLI. Jeśli ktoś poczuł, że jest w miejscu, w którym nie chce być i chce to zmienić – to już odniósł moim zdaniem sukces. Co dalej? – w moim przypadku nie było jakiejś konkretnej, jednej osoby, która pomogła mi ruszyć do przodu. Ja sama najlepiej wiedziałam czego pragnę:) Potrzebowałam oczywiście wsparcia, ale słuchałam głosu własnego serca. Masz rację, że trener osobisty jest bardzo przydatny i być może za niedługo ludzie będą chcieli żebyś Ty był dla nich tego typu pomocą 🙂 Życzę Ci tego:) !

  • Malec Łukasz

   Bardzo cię dziękuje za miłe słowa:). Ja z kolei nie wiedziałem czego pragnę wiedziałem tylko że jestem tam gdzie nie powinienem, że nie pasuje do tego. Miotałem się w tym wszystkim teraz jak patrze na moje życie w przedziale 15 lat to dopiero to wszystko nabiera sensu. Spotkałem wielu ludzi co sama obecnością spowodowali ze pomalutku trafiłem na dobry tor na którym jestem. Ale wszyscy oni powtarzali mi abym szukał nie podawali mi gotowych rozwiązań tylko kazali mi szukać. A ci co naprawdę z podwójnego dna odnieśli sukces i w przeciągu 10 lat prześcignęli tych na których się wzorowali. Powtarzali mi bym korzystał z rad specjalistów czytał mądre książki bym na początek zaczął chodzić do psychologa za darmo a w miarę zmian zaczął więcej inwestować w siebie i płacić za wiedzę brać udział w szkoleniach takich osób jak np. Michał Wawrzyniak lub innych które bardziej tobie odpowiadają. Bo jak coś mamy za darmo to często tego nie doceniamy. Pozdrawiam