Lawina zmian

Czy kiedy kolwiek zaskoczyła cię lawina zmian?

W życiu każdego z nas sporo się zmienia.

Te zmiany przebiegają w czasie rzeczywistym.

Często sami nie zdajemy sobie z nich sprawy do momentu aż te wszystkie maleńkie zmiany stworzą większą całość i spłyną na nas niczym Lawina Zmian.

 

Nie zawsze się nam te zmiany podobają. Często ludzie ich nienawidzą i lubią za ich powstawanie obwiniać innych.

 

Sam niegdyś taki byłem za całe zło jakie mnie spotykało obwiniałem innych a rodzina biorąc ze mnie przykład obwiniała mnie.

 

Dzięki temu, że podświadomie sam pragnąłem zmiany tej sytuacji to przyciągnąłem do siebie kolejne zmiany brzmi troszkę jak wykluczający się paradoks ;).

 

Ale nic bardziej mylnego ;).  To jak bycie mężczyzną idealnym 😉 co to oznacza?

A no oznacza ni mniej, ni więcej jak potrzebę bycia zarówno twardym nie ustępliwym i wytrwałym bez kompromisowym jak i specjalnie dla niej chodzić na kompromis być czasem pantoflem czy potrafić wysłuchać jej problemów.

 

Po tej mojej całej drodze, która przeszedłem sam teraz nie mogę się doczekać zmian które sam do siebie przyciągnę. Wyczekuję ich niczym dziecko wyczekujące pierwszej gwiazdki na niebie.

 

Często podejmuje wyzwanie jakie niesie mi los i mowie do mojej ukochanej zony ze nie mogę się doczekać, gdzie mnie to doprowadzi jutro.  Jest to dla mnie niczym start wyjazdu nad może początek drogi usłanej w wiele przygód, których nie mogę się doczekać.

 

Rok temu wyruszyliśmy z Irlandii do polskim samochodem wraz z cała rodzina i 3 psami 2500km w jedna stronę pod ekscytowani próbujący odgadnąć co przyniesie nam los (a raczej jak na nasza podróż wpłyną nasze obecne decyzje czy wystarczająco dobrze się przygotowaliśmy) pełni wiary ze sprostamy razem wszystkim przeciwnością losu.

 

Każdej nocy kładę się spać pod ekscytowany tym co przyniesie mi jutro jakim wyzwaniom stawie czoła jakie jutro smoki pokonam nie mogę się doczekać końca dnia by moc już zacząć marzyć o kolejnym.

 

Jeśli nie chcesz by zaskakiwała cię Lawina zmian to mam dla ciebie tylko jedna rade.

Za akceptuj zmiany jakie zachodzą w twoim życiu z nimi jest troszkę tak jak z wyborami, jeśli nawet sam nie głosujesz to pozwalasz by robili to inni za ciebie.

 

Weź odpowiedzialność za swoje życie i spraw byś to ty kontrolował zmiany w twoim życiu a nie one kontrolowały ciebie.

 

Zacznij niczym taternik badać okolice wokół ciebie próbując przewidzieć Możliwości wystąpienia Lawiny zmian.  I zacznij zachowywać się inaczej bądź ostrożniejszy próbuj wykrywać zawczasu możliwość wystąpienia zagrożenia lawinowego.  Sam niczym taternicy wywołuj kontrolowane Lawiny Zmian. Często pozwoli to uniknąć większej tragedii.

 

Jak to robić?  Bardzo prosto po prostu nic więcej jak zacznij podejmować własne decyzję, staraj się przewidzieć ich skutek (tak jak tor obsuwającej się lawiny) i nie czekaj z ich podjęciem oraz działaniem do ostatniej chwili.

Pamiętaj nawet te błędne decyzje musza zostać podjęte. Jak nie ty to podejmie je ktoś inny za ciebie.

 

 

 

Dodaj do zakładek Link.