Ortografia zmora przyszłego blogera

Ortografia zmora przyszłego blogera

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/
commons/6/68/No_ortografia.svg

Ortografia zmora przyszłego blogera!!!

Jest dla mnie bardzo zaskakujące, w jaki sposób niektóre osoby same pozbawiają się świadomości dowiedzenie i nauczenia czegoś nowego. Poznania innego punktu widzenia.

A wszystko za sprawą takich osób jak ja, które maja problemy z ortografią.
Bo przecież wyznacznikiem inteligencji musi być Język polski i matematyka.

Wiesz znajomość ortografii czy matematyki nie jest dla mnie wyznacznikiem. Często dziś wielkie i szanowane osoby miewały z tym problemy. Moim osobistym zdaniem szufladkowanie kogoś na podstawie tych dwóch dziedzin jest oznakom małostkowości i desperacka chęć ukazania swojej wyższości. Jak dla mnie jest to gdzieś zakorzenione, że coś do powiedzenia mogą mieć osoby tylko i wyłącznie z doskonałą ortografią, bo musi być to wyznacznik inteligencji. Bo przecież świadomość, że osoba mająca gorsze wyniki od nas w szkole może czegoś nas nauczyć sprawia ze czujemy się źle.

To tak jak by kaleka z proteza pokonał nas na 100 metrów sprintem.

Nie jedno krotnie w historii spotykamy osoby, co odniosły wielki sukces i bogactwo a nie zdobyły wykształcenia osiągnęły to, co dla innych jest nie możliwe, pomimo że osiągnęli bardzo wysokie wykształcenie.

Jest to o tyle banalny moim zdaniem a tak napiętnowany problem ortografii, że jesteśmy w stanie skrytykować bardzo doświadczoną osobę i nie zapoznać się z wiedzą, która chce nam przekazać, bo wychwyciliśmy u niej błędy ortograficzne, które strasznie nas rażą jest ich na stronie jeden bądź trzy.

Załóżmy ze chcemy się dowiedzieć jak się przygotować na wyprawę na Morze Bałtyckie by z kutra łowić ryby. Odnajdujemy odpowiedniego bloga w google wchodzimy na bloga otwieramy stronę o mnie a tam błąd ortograficzny. Pytam się i co z tego!!!! Ale ty oczywiście uznajesz ze ta osoba to totalny nieuk i nie będziesz go słuchać.

Ale czy ta osoba prowadzi bloga o ortografii?  Otóż nie tylko o łowieniu ryb a ty mimo wyśmienitego wykształcenia potrzebujesz tej wiedzy.

Zastanów się, w jakiej dziedzinie w tym momencie oczekujesz by ta osoba była ekspertem wchodząc na jej bloga?

Czy ma być ekspertem w Ortografii czy w łowieniu ryb?

W czym ma ci pomóc w tym, co wiesz czy w tej dziedzinie, w której szukasz informacji i ta potrzeba zdobycia tej informacji przywiodła cię na jej bloga?

I zanim wyskrobiesz w komentarzu naucz się ortografii nieuku, radziłbym byś się zastanowił nad tym chwilkę.

Po, mimo że po pierwsze by odwiedzić tego bloga było pokierowane zdobyciem wiedzy na określony temat po drugie osoba, co prowadzi tego bloga nie kazała ci na niego wchodzić.

Po trzecie na swoim własnym przykładzie wiem doskonale, że mam poważny problem z ortografią i gramatyka i pomimo dołożenia wszelkich starań nie udaje mi się go prowadzić na poziomie polonisty z bardzo prostego powodu nie jestem polonistą a ten blog nie jest poświęcony pisowni języka polskiego.

I to tylko od ciebie zależy czy myśl, że osoba, która miała gorsze wyniki od ciebie w szkole nie będzie cię czegoś uczyć zwycięży i pozwolisz wygrać własne ignorancji. Czy jednak jesteś osobą otwarta nieszufladkującą innych oraz pragniesz poznać inne punkty widzenia.

A jeśli błędy twoim zdaniem są bardzo rażące i szkodzą autorowi a Ty pragniesz mu pomóc najpierw w komentarzu napisz czy wiedza, jaką dzieli się z tobą autor wpisu była wartościowa, w czym Ci pomogła a dopiero na kocu subtelnie zwróć uwagę na błąd ortograficzny, gramatyczny czy stylistyczny w większości przypadków kontakt do autora bloga jest opublikowany na blogu wyślij mu poprawiony przez siebie tekst poinformuj go o tym w komentarzu. Autor wpisu z pewnością będzie ci wdzięczny za te informację podana w tej formie. I z wielką przyjemnością zamieści twoją poprawkę a ty nie wyjdziesz na tępego ignoranta.

 Czy dzielenie się swoją wiedzą ma być zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób z niemal nienaganną ortografiom?

Czy takie podejście jest wyznacznikiem wiedzy a może ignorancji? A co ty sądzisz o tym wszystkim?

Jeśli chcesz prowadzić bloga a masz problem z ortografia   wkrótce  pokarze Tobie jak ja sobie z tym radze.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.
 • Wiadomo, że liczy się wiedza i ortografia jako tako nie powinna mieć wpływu na uważanie osoby za eksperta. Powiem Ci jednak na moim przykładzie, że razi to w oczy, gdy widzisz błąd i prawdopodobnie stronę opuścisz. Korzystaj z programów, które podkreślają błędy, a będzie lepiej. Ogólnie w tym tekście zauważyłem tylko jeden błąd, a na innych też nie jest źle. Uwierz mi, że każdy robi błędy, a się nawet o tym nie wiem 😀 Powodzenia! 🙂

  • Malec Łukasz

   Bardzo dziękuje za komentarz.Zdaje sobie sprawę iż niektóre osoby może to razić w oczy i bardziej zniechęcać. Ja mam bardzo poważny problem z ortografiom i ciężko pracuje by tych błędów było w tekstach jak najmniej. Jest to moja słabościom i zdaje sobie z niej sprawę nie jestem doskonały. Ale nie przeszkodziło to by ktoś zacytował jeden z moich wpisów oto link ( http://www.rankingmlm.com/managermlm/articles/article?id=1282 ) i bardzo mnie ucieszył ten fakt. Jest to zwieńczenie mojego wysiłku. Ja osobiście bardzo się ciesze jak ktoś zwraca mi uwagę wskazując gdzie mogę się poprawić. Konstruktywna krytyka pomaga i to bardzo. jak byś mógł wskazać w którym miejscu w tekście mam ten błąd to go poprawie ;). Pozdrawiam moja polonistkę ze szkoły podstawowej zdarzało się jej chwalić treść moich wypracowań mówiąc że moja praca najbardziej się jej podobała niestety po chwili dodawała ale niestety te błędy. Moim zdaniem dorosłe osoby nie powinny wyszydzać kogoś z braku części małżowiny usznej jak i z powodu że ta osoba w tekście popełnia błędy ortograficzne. Każdy z nas posiada wyjątkowe zdolności tylko inne ;).

 • Nie można być ekspertem w każdej dziedzinie. Błędy nie powinny być powodem, dla którego osądzamy daną osobę. Każdy popełnia błędy. Nie myli się ten, co nic nie robi. Mam na myśli każdy błąd – nie tylko ortograficzny. Mnie też rażą błędy ortograficzne (jestem dobra z ortografii). Nie znaczy to, że ja ich nie popełniam 😉 Teraz mamy takie niesamowite możliwości, tak jak pisał Denis, można korzystać z programów, które podkreślają błędy i będzie dobrze. Powodzenia i rób to co robisz, bo robisz to dobrze 😉 Nie jedna osoba może się wiele od Ciebie nauczyć. Pozdrawiam

  • Malec Łukasz

   Bardzo dziękuję za miłe słowa ja z błędami na blogu walczę na kilka sposobów jednym z nich jest Microsoft office 2013. Niedługo postaram się opisać jeszcze kilka innych sposobów walki z błędami jakie sam stosuję. 😉

   • Podziwiam Cię Łukasz, świetnie sobie radzisz. Tylko brać od Ciebie przykład.
    Bardzo dobry pomysł z opisem sposobów walki z ortografią 😉

 • Ewa

  Przecież wiadomo , że w ostatnich latach panuje moda na dysleksję i dysortografię , choć badania naukowe wykazują , iż można w wieku przedszkolnym zauważyć , że dziecko ma preferencje do tych przypadłości i wyćwiczyć potrzebne cechy.
  Nie martw się wna Twoim blogu jest tyle przydatnych wiadomości , że nie rażą błędy ortogragiczne. Poza tym konputer je podkreśla podczas pisania postów i wtedy powinieneś je poprawić. pozdrawiam

 • Z tą ortografią to bywa różnie ale to nie ma się co przejmować jeden ma problemy z ortografią, a drugi ma problem ze składaniem zdania stylistycznie do takich należę ja. Nie ma na świecie ludzi idealnych i takich samych, a każdy z nas popełnia błędy za to świetnie piszesz artykuły i to jest twoim głównym atutem :).
  pozdrawiam