Stań się kometą zmierzającą do celu

Bądź jak Kometa zmierzającą do celuJestem chyba doskonałym przykładem, osoby uparcie dążącej do celu.

Pomimo że przychodziło zwątpienie i nie jednokrotnie mówiłem, że to koniec, że mam dość, to i tak drugiego dnia wstawałem i podejmowałem kolejną rundę.

Żona nie jednokrotnie śmiała się zemnie, że chodzę i jęczę a i tak kontynuuje to dalej.

Każdego z nas dopada zwątpienie.

To normalne wszyscy najwięksi przywódcy podają w krytykę swoje plany, wizję, działania, po to by mieć pewność, że droga którą obrali jest właściwa i w zgodzie z nimi samymi , z ich poglądami z tym w co wierzą. Ja na przykład mam dni, że zaczynam się dołować, poddaje w wątpliwość moje osiągnięcia , drogę, własne umiejętności i jak już tak dotknę dna emocjonalnego to odbijam się od niego jak od trampoliny nabieram prędkości i mknę naładowany energią kosmosu niczym kometa.

Oczywiście spotykam na swojej drodze inne ciała niebieskie i mimo że ich pole  mnie do nich przyciąga  to moja siła z jaką przemierzam kosmos skutecznie mnie przed tym broni i unikam katastrofy.

I mimo że wiele osób wróży mi niechybny los to ja się tym nie przejmuję, podążam obraną drogą, która pomału lecz sukcesywnie przybliża mnie do celu. W dążeniu do celu pomocne mogą się okazać różnego rodzaju techniki motywujące, ćwiczące u nas takie cechy jak wytrwałość, wiarę w swój sukces. Ukazujące nam różnice w myśleniu , w postrzeganiu świata i rzeczywistości jaka nas otacza.

Taką pomocną techniką może być:

·         Filozofia Kaizen (małych kroków) w osiąganiu celu

·         Modelowanie zachowań

·         Różnego rodzaju techniki motywacyjne.

·         Szkolenia technik NLP

·         Techniki programujące podświadomość

 

Wszystkie przytoczone techniki na pewno nie zaszkodzą a z pewnością wiele pozwolą ci zmienić w swoim życiu.

Możesz się stać  pędzącą kometą której nic nie będzie wstanie przeszkodzić w osiągnięciu swoich  celów. 

Poznałeś już te techniki? Stosujesz je na co dzień ?


 

Tagi , , , .Dodaj do zakładek Link.
  • Łukaszu przede wszystkim gratuluję konstruktywnego uporu 🙂

    Techniki, które podałeś są z całą pewnością przyczyniają się do większej wytrwałości w dążeniu do celu. Ja ze swojej strony polecam się z nimi zapoznać, jeżeli ktoś ich jeszcze nie zna 😉

    Stosując odpowiednie wsparcie w postaci rożnych technik motywacyjnych jesteśmy w stanie osiągnąć każdy cel jaki sobie postawimy 🙂

    • Malec Łukasz

      A w dodatku samo tylko zaczęcie ich wykonywania powoduję wyćwiczenie w nas samo dyscypliny, systematyczności i wytrwałości.Co z kolei przekłada się na szybsze osiąganie celów.