Zastanawialiście się kiedyś, jacy naprawdę ludzie was otaczają?

Malec Lukasz

Witam was serdecznie robiłem wiosenne porządki i mam dziś do was pytanie.

Zastanawialiście się kiedyś, jacy naprawdę ludzie was otaczają?

Ja ostatnio przyjrzałem się moim znajomym, to, co zobaczyłem przeraziło mnie niesamowicie.

90% Osób, które mnie otaczają to istne Hieny o podobnych już pisałem na moim blogu w artykule „Hieny marketingu wielopoziomowego” te są podobne i przypominają dementorów z „Harrego Pottera”, które wysysają z nas życie.

Do tych wniosków doszedłem w bardzo prosty sposób przeanalizowałem wszystkie relacje, jakie miałem z nimi i jakie mam przyjrzałem im się dokładnie.

Prawda okazała się przerażająca!!!!

Większość osób interesuje się nami do puki widzi w tym interes i jak już wyciągnie z nas wszystko, co chciała to ma nam tylko do zaoferowania jad nic więcej.

Nie dość ze zerują na naszej dobroci to jeszcze podnoszą sobie ego krytykowaniem wszystkich naszym przedsięwzięć czy marzeń pewnie podnosi to ich samo ocenę i będą z siebie dumni jak cię do tego zniechęcą.

A przecież osoba, której choć troszkę szczerze na tobie zależy powinna cię wspierać bez względu na to, jaki szalony pomysł wpadnie ci do głowy i powinna użyć swojej wiedzy i umiejętności by cię w nim wspierać i byś źle nie skończył/a by ci się po prostu udało i nie tylko wytknąć ci słabe punkty to potrafi każdy słać destruktywną krytykę. Tylko powinna ci pomóc rozwiązać te przeciwności.

Zrewidujcie wasze znajomości i nie pozwólcie by ten wiosenny przypływ energii wyssały z was pijawy żerujące na waszym szczęściu.

Ale niema, co załamywać rąk w moim przypadku 10% ludzi w moim otoczeniu nie ma mi do zaoferowania samej destruktywnej krytyki. Oni naprawdę mnie wspierają.

Najbardziej moja cudowna zona Asia oraz dzieci.

Znalazło się jeszcze kilku znajomych, którzy potrafią być zemną szczerzy wytknąć mi czasem moje błędy, ale maja dodatkowo różne pomysły jak je wyeliminować.

A co Ty o tym sądzisz? Napisz w komentarzu czy Otaczają Cię ludzie na których zawsze możesz polegać?

 

No related content found.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.
 • Osoby które nas otaczają, jak by nie patrzeć, to przecież nasz wybór. Tylko od nas zależy czy będą miały one większy czy mniejszy wpływ na nas. Zawsze mam wybór, ja staram się ograniczyć kontakty do „minimum” z ludźmi, jak ich nazywam „wampirami energetycznymi” czy też „ osoby dołujące” . Takie osoby ściągają nas do swego „dołującego poziomu” jednocześnie pozbawiając nas energii do działania, wydaje się że przez zazdrość i niewiedzę , że można inaczej. Taka osoba myśli – jeśli jemu się uda, to będzie miał lepiej od mnie, a powinien być najwyżej tak samo jak ja lub gorzej. Moja sugestia jest taka, aby eliminować takie osoby że swego otoczenia, a szukać osób z nastawieniem takim jak MY

  • Malec Łukasz

   Stanisławie dokładnie się z tobą zgadzam 😉 czasem mi sie wydaje ze niektóre osoby maja zal same do siebie ze nic nie robią ze swoim życiem, Badź robią za mało lub nie efektywnie i jak widza że ci zaczyna cos wychodzić to ogarnia ich poczucie winy. Wybierają najprostszą drogę, bo jak wszyscy wiemy najtrudniej nam wpłynąć na nas samych.

 • U mnie jest lepiej i otaczam się raczej pozytywnymi ludźmi. Zdarzają się Ci o mniej optymistycznym nastawieniu, jednak większość czasu spędzam ze świetnymi ludźmi 🙂
  Jednocześnie według mnie nie można wymagać od innych, by nas wspierali we wszystkim co robimy, zwłaszcza jeżeli sami ich nie będziemy wspierać.

  • Malec Łukasz

   Witam cię serdecznie Hubercie w śród czytelników mojego bloga ;).Nie chodzi oto że muszą nas wspierać we wszystkim 😉 ale jak już sami mają nam cos do powiedzenia niech to bedzie konstruktywne. A nie przypominało wyrok inkwizycji.Gratuluje znajomych. Ja również czas spędzam ze świetnymi ludźmi ;). Ale w szkole czy w pracy otaczają nas różne osoby które dosyć często chcą wszystkim pokazać ze sa od nas leprze

 • Ludzie, którymi się otaczamy są bardzo ważną częścią naszego życia. Na całe szczęście to my decydujemy z kim chcemy utrzymywać kontakty 🙂

  Ja od pewnego czasu bardzo zwracam uwagę na to jakie osoby mnie otaczają.

 • Malec Łukasz

  Dokładnie Kasiu ;). Mi coraz lepiej idzie Świadome dobieranie osób którymi sie otaczam. czasem warto zmienić miejsce zamieszkania

 • Od trzech miesięcy dokonuje zmian w swoim życiu, kiedyś nie zwracałem uwagi na swoje otoczenie. Teraz to zmieniłem, i jestem zszokowany ;( W moim przypadku smutne jest to że nawet bliskie osoby są tak zwanymi „Hienami”, na szczęście mam kilku przyjaciół na których zawsze mogę liczyć. Można ich policzyć na palcach jednej ręki 😉 Moja recepta na taki stan rzeczy, to osiągnięcie sukcesu, i inspirowanie ludzi do zmiany. Ciekawy artykuł, krótki, konkretny, dający do myślenia.
  Pozdrawiam

  • Malec Łukasz

   Bardzo dziękuje za komentarz i zgadzam się z tobą w 100% . Ja osobiście doznałem szoku gdy przeanalizowałem wszystkie znajomości. Na szczęście Już dawno wyeliminowałem sporom część osób podwyższających swoje ego moim kosztem. Ale ostatnio wszystkim znajomościom i trafiły się osoby które odzywały się tylko by nieść krytykę. Prawdziwi przyjaciele zrobią wszystko by cie wspierać i udzielać ci konstruktywnej krytyki i równoczesnym wsparciu w eliminowaniu przeszkód w realizacji nawet najbardziej szalonego pomysłu,marzenia jakie tylko mogło przyjść ci do głowy. A tym wszystkim hejterom pisze otwarcie „walcie się na maskę” 😉

 • No tak to prawda najważniejsze jest przede wszystkim to jakimi osobami się otaczamy. Ma to wpływ nie tylko, na nasze samopoczucie, ale również, na to jacy będziemy w przyszłości albo już jesteśmy w danej chwili. Lepiej jest się otaczać ludźmi, którzy są wartościowi bo tylko oni mogą sprawić, że stajemy się lepsi.